O naší ordinaci

dreamstimelarge_35304611Dobrý den, vítáme vás na stránkách naší dětské ordinace, kde poskytujeme diagnostickou, preventivní a léčebnou péči novorozencům, malým dětem, teenagerům a dorostu do 19 let věku. Mezi 18 – 19 rokem předáváme tyto pacienty do péče praktického lékaře pro dospělé na základě provedené výstupní prohlídky a včasného předaní zdravotnické dokumentace, tak aby nebyla narušena návaznost v lékařské péči.

Při lékařské péči využíváme moderních lékařských poznatků a na jejich základě se snažíme našim mladým pacientům poskytovat tu nejlepší odbornou péči. Součástí poskytované zdravotnické péče je provádění pravidelných preventivních prohlídek a to od nejmladších pacientů až po ty dospělé, kterým ukončujeme lékařskou péči předáním do rukou praktiků starší populace. V naší dětské ordinace vždy vládne přátelské prostředí, což napomáhá k tomu, aby se nejen rodiče malých pacientů cítili dobře, ale především jde právě o ty nejmenší, kteří mívají strach z nového prostředí a nových lidí. U nás každého takových obav určitě zbavíme, čekárna ordinace je vybavena hračkami a obrázky, které děti zaujmou a na chvíli zbaví strachu z ošetření.

Po vstupu do ordinace je necháme, aby si v klidu prohlédli nové prostředí, nechvátáme na ně, odpovídáme jim na jejich všetečné otázky a tím je zbavíme neklidu. Když jsme si jisti, že dítě je klidné, zeptáme se ho, zda ví kde je a proč k nám s maminkou přišli. Tato taktika se nám mnohokrát osvědčila a pokud dítě na ni přistoupí, příští návštěva v ordinaci probíhá zcela bez problémů. Děti se těší na obrázky, které jim sestřička při odchodu předá. Vše závisí jen na komunikaci a přístupu. Ke každému našemu pacientovi přistupujeme individuálně, protože každé dítě je jiné, trápí ho jiná bolest a každé se v novém prostředí jinak aklimatizuje.

A toho se také držíme, proto s ošetřením těch nejmladších většinou žádné problémy nemáme. Všechny pocity dětí i jejich rodičů vnímáme, máme s nimi velkou trpělivost, protože jen tak dosáhneme požadovaného úspěchu. Jsme profesionálové a víme jak na to! Dětskou lékařskou péči provádíme v ordinaci v Bechyni a Obřanech. Bližší informace jsou vám k dispozici na těchto stránkách v sekci Kontakty a Ordinační hodiny.